×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

حجت الاسلام  عاملی با بیان اینکه بهترین مقابله با دشمن، تقویت قدرت سایبری جمهوری اسلامی ایران است افزود: بهترین مواجهه با تهدیدهای دشمن این است که قدرت و توان خود در محیط مجازی را افزایش دهیم زیرا در فضای مجازی باید ابرقدرت بود و قدرت های کوچک اثرگذاری محدودی دارند.

وی اظهار کرد: راه حل صیانت از فرهنگ اسلامی خلاقیت در تولید سیستم به نفع اندیشه اسلامی، وضع قوانین و مقررات مناسب، مدیریت داده و افزایش سواد اینترنتی است.

وی ادامه داد: راه حل صیانت از فرهنگ اسلامی خلاقیت در تولید سیستم به نفع اندیشه اسلامی است.وی با بیان اینکه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون وب سایت در دنیا وجود دارد که ۹۸ درصد آنها کوچک هستند و قدرتی ندارند عنوان کرد: وب سایت هایی در دنیا وجود دارد که دنیا را مدیریت می کنند که یکی از آنها گوگل است.

وی افزود: تمام ظرفیت حوزه علمیه قم باید ذیل یک پرتال قرار گیرد تا بتواند نیاز همه جهان اسلام را برآورده کند.

حجت الاسلام عاملی با اشاره به اینکه جمعیت کاربران اینترنت به مرز چهار میلیارد نفر رسیده است، گفت:اقتصاد اینترنت از مرز پنج تریلیون دلار گذشت و این اقتصاد به اقتصاد پنجم جهان رسیده است و این نشان دهنده جایگاه اقتصاد اینترنت در جهان است.

وی افزود: تعداد ایمیل های ارسالی از ۲۵۰ میلیارد در روز فراتر رفته و بخش زیادی از این ایمیل ها برای کارهای علمی استفاده می شود و این امر نشان دهنده تغییرات فرهنگی و اجتماعی جامعه است.

حجت الاسلام عاملی تصریح کرد: فساد باید از نظام اداری حذف و سردرگمی در محیط اداره از بین برود وسیستم اداری می تواند تحت الگوریتم های مجازی قرار گیرد تا هیچکس نتواند در آنها دخالت کند.

عضو گروه ارتباطات مطالعات آمریکا در دانشگاه تهران به مشکلاتی از جمله ترافیک و آلودگی هوای‌تهران اشاره و بیان کرد: رفع بخشی از این مشکلات با انتقال پایتخت به فضای مجازی امکان پذیر است و در این رابطه باید آسیب ها و فرصت های فضای مجازی را در کنار هم دید.

وی اظهار کرد: فرامحلی، جهانی، غیرمرکزی، دیجیتال، مشارکتی، شبکه ای، موژولار، لایه ای و یکپارچه بودن از ظرفیت های فضای مجازی است و امروز با استفاده از محیط مجازی می توان فرهنگ سازی کرد.

وی گفت: برای کنترل فضای مجازی نیاز به هزاران قانون داریم و نیز باید به سمت افزایش سواد اینترنتی بر مبنای فضای اندیشه اسلامی رفت، با افزایش شبکه های اجتماعی و گسترش فضای مجازی جمعیت کاربران اینترنت به مرز چهار میلیارد نفر رسیده است.

وی افزود : فضای مجازی از دیدگاه کارشناسان این حوزه تیغی دو لبه است که می تواند ضمن داشتن فواید فراوان در بخش های مختلف، مشکلات و معضلاتی را نیز به وجود آورد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false