×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

استاندار کرمان هم در این جلسه با بیان اینکه تنها راه نجات کشور گسترش نماز است، گفت: برای نجات کشور تنها یک راه داریم که با گسترش نماز و فرهنگ آن، آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم.

علیرضا رزم‌حسینی این اجلاس را بسیار بااهمیت و یادآور مسئولیت مسؤولان نظام دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی یک حکومت دینی است و در گسترش دین مسئولیت بسیار زیادی دارد، این نوع جلسه‌ها به مسؤولان یادآوری می‌کند که برای چه موضوعی وارد عرصه خدمت شده‌اند.

وی ایران را پیشتاز در راستای فرهنگ‌سازی نماز در دنیای اسلام دانست و افزود: ما در کشور کمتر جایی داریم که در آن مسجد و نمازخانه وجود نداشته باشد، مدرسه‌، دانشگاه و مجامع عمومی همه دارای نمازخانه هستند که کرمان نیز در این زمینه فوق‌العاده است، بیش از ۳۸ دستگاه به صورت مستقیم با مسئله نماز و گسترش آن در ارتباط هستند.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه این دستگاه‌ها همه ساله بیش از ۷ هزار میلیارد تومان از دولت بودجه دریافت می‌کنند، تصریح کرد: تعداد روحانیون استان کرمان بسیار زیاد شده که نشان دهنده وجود حوزه‌های علمیه در استان است که بسیار خوب کار می‌کنند،جمعیت کشور از زمان قبل از انقلاب تاکنون بیش از دو برابر شده، اما تعالیم دینی بسیار بیشتر است.

استاندار کرمان گسترش فعالیت‌های رسانه‌ای را در پیشرفت دین در کشور مهم ارزیابی کرد و گفت : قبل از انقلاب اسلامی در ایران شبکه تلویزیونی چندان گسترده نبود، اما اکنون با شبکه‌های متعدد تلویزیونی که تمام نقاط استان را پوشش می‌دهد، می‌توانیم در این عرصه بسیار خوب پیش برویم.

رزم‌حسینی به نواقص ایران در شرایط مختلف گفت و عنوان کرد: با ابراز تأسف ایران ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین، ۳.۵ میلیون بیکار، ۵۰ درصد طلاق ناشی از اعتیاد، ۶۰ درصد زندانیان مبتلا به اعتیاد و ۲.۵ میلیون نفر زنان سرپرست خانوار دارد که دغدغه‌های اصلی ما بوده و باید برای رفع این مشکلات تلاش‌ها را بیشتر کرد.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ تا ۱۲ درصد جامعه ما زیر خط فقر بوده و ۱۹ میلیون نفر نیز فاقد مسکن هستند، البته هر ساله ۶۰۰ نفر وارد زندان می‌شوند و ۲۰۰ نفر آن‌ها برای همیشه در زندان می‌مانند، افزود: در سال ۸۳ زلزله‌ای مشابه زلزله اخیر در منطقه هجدک صورت گرفت که ۶۴۳ نفر کشته و یک‌هزار و ۱۱۴ نفر نیز زخمی شدند.

استاندار کرمان با بیان اینکه در آن زمان به نوسازی منطقه پرداختیم و توانستیم در این زلزله نتیجه آن را ببینیم و موفقیت را حس کنیم، ادامه داد: شبکه مجازی با همه تهدیدها می‌تواند، فرصت بسیار خوبی برای کشور ما باشد تا قدرتمندانه به آن وارد شده و کارهایی را که برای کشور و حکومت اسلامی لازم است در آن پررنگ کنیم.

استاندار کرمان گفت : باید تکلیف خود را روشن کنیم، باید انتخاب کنیم که شرایط فعلی را حفظ کنیم یا اینکه به حکومت متعالی برسیم با در شرایط کنونی ماندن به حالت سکون می‌رسیم، اما حکومت متعالی به جامعه امام زمان (عج) پیوند می‌خورد، اگر نوع دوم را انتخاب کردیم، باید مقدمات آن را فراهم کنیم و در این مسیر برنامه‌ریزی کرده و حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه تنها راه نجات کشور گسترش نماز است، اضافه کرد: برای نجات کشور تنها یک راه داریم که با گسترش نماز و فرهنگ آن، آسیب‌های اجتماعی را کاهش داده و به تقویت ایمان در جامعه خود کمک کنیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false